YÜZME ŞUBEMİZ ""Powered by America" PROGRAMINA GEÇİYOR

Turkcell desteği ile Yüzme Eğitim Programı

Powered by SwimAmerica

 

Türkiye Yüzme Federasyonu, Turkcell’in katkılarıyla yeni bir eğitim programı başlatıyor.

 

ASCA tarafından geliştirilen ve başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere bir çok ülkede yaygın olarak kullanılan “Swim Amerika” yüzme okulları programı, Turkcell desteği ile Türkiye’deki yüzme eğitmenleri, kulüpler ve yüzme okullarının kullanımına açılacak.

 

TYF, bu proje ile Türkiye’de yüzme eğitimi verilen yerlerde, sistematik bir eğitim metodu kullanılarak çocuklara doğru yüzme eğitiminin yanında müsabakaya dayalı yüzme eğitimi de verilmesini amaçlamaktadır.

 

Yaygın bir yüzme eğitimi sistemi ile,

  • Türkiye’nin dört bir yanında, denk standartlarda, kaliteli eğitim verilerek,
  • Çocukların hayat boyu, suda ve suyun etrafında güvenli kalma becerileri kazanması sağlanarak,
  • Ailelerin çocuklarının yüzme öğrenme süreçlerini rahatça takip ederek güven duyacakları bir sistem kurularak,

Türkiye’de yüzmeye ilginin arttırılması ve Potansiyel yeteneklerin erken yaşlarda keşfedilebilmesi hedeflenmektedir.

 

2014 yılında programın pilot uygulamalarına başlanacaktır. Pilot uygulama süresince programın Türkiye şartlarına adaptasyonu konusunda araştırma ve geliştirme çalışmaları yapılacaktır. Programın 2015 yılında tüm eğitmen, okul ve kulüplerin kullanımına açılması planlanmaktadır.

 

 

Pilot Programa katılacak kulüplerin secimi:

 

Pilot programa katılım, 20 kulüple sınırlıdır.Başvuru sayısı gerekli kontenjanın üzerinde olursa aşağıdaki kriterlere göre sıralama yapılacaktır.

 

  1. Kendisine ait yüzme havuzu/havuzları olan kulüpler ve performans kulüpleri öncelikli olacaktır.
  2. Programa katılacak kulüpler TYF’nin bu programla ilgili kendilerine sunulan taahhütnameyi imzalamak ve talep ve/veya ilan edilen belgeleri teslim etmek zorundadır.
  3. Programa kabul edilebilmek için ilgili kulüpte program en az ikinci kademe yüzme antrenörü tarafından yürütülmelidir.
  4. Programa katılım sonunda, kulüplere, 1 yıl süreyle ücretsiz “SwimAmerica” programı eğitim seti ile birlikte verilecektir.
  5. .